Z historii ustroju i konstytucjonalizmu Polski. Księga jubileuszowa dedykowana w osiemdziesiątą rocznicę urodzin profesora Mariana Kallasa

Zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie

zarzadzanie_procesami_biznesowymi_w_przedsiebiorstwie_small

Wersja papierowa


Redakcja: Agnieszka Bitkowska

Wydawnictwo: VizjaPress&IT

ISBN: 978-83-61086-43-7

Format: 16x24 cm

Wydanie: 2009 r.

Język: polski

Dostępność: dostępny

Nasza cena: 39,00 PLN
płatność tylko w PLN

Opis

Podstawowym celem monografii jest przybliżenie koncepcji i usystematyzowanie pojęć z obszaru zarządzania procesami biznesowymi, wykorzystując przykłady z praktyki gospodarczej. Obecnie mimo wielkiego zainteresowania, istnieje deficyt publikacji polskojęzycznych z zakresu zarządzania procesami biznesowymi. Ponadto zarządzanie procesami zostało wprowadzone do minimum programowego na kierunku zarządzanie. Tematyka monografii została podzielona na trzy części:

I. Podejście procesowe w przedsiębiorstwie
II. Podstawy zarządzania procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie
III. Uwarunkowania zarządzania procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie

W części pierwszej została omówiona koncepcja podejścia procesowego w Organizacji, podstawowe przesłanki, a także różnice w podejściu funkcjonalnym i procesowym. Ponadto zaprezentowane zostały koncepcje zarządzania, które uwzględniają podejście procesowe i charakterystykę procesów biznesowych w organizacji. W części drugiej przybliżono istotę zarządzania procesami biznesowymi oraz jego poszczególne etapy: identyfikację, modelowanie, wdrażanie oraz controlling. Podkreślona została rola, jaką pełnią systemy informatyczne w nowoczesnym podejściu. W części trzeciej omówiono koncepcję struktury organizacji procesowej oraz społeczne aspekty zarządzania procesami biznesowymi.

ze Wstępu Agnieszki Bitkowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

logo Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie