Zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie
Mikroekonomia współczesna

Techniki organizatorskie w zarządzaniu projektami informatycznymi

techniki_organizatorskie_w_zarzadzaniu_projektami_informatycznymi_small

Redakcja:Biniek Zenon, Chmielewski Jacek M., Waćkowski Kazimierz

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania

ISBN: 978-83-88953-36-1

Wydanie: 2018 r.

Podręcznik zawiera opis uwarunkowań biznesowych wymuszających reorganizację i restrukturyzację przedsiębiorstwa oraz licznych metod ułatwiających analizę wstępną wspomagającą podjęcie decyzji o uruchomieniu projektu informatycznego. Czytelnik nie znajdzie tu rozważań teoretycznych na temat metod zarządzania projektami. Zostały w nim natomiast opisane popularne metody i techniki organizatorskie stosowane we wspomaganiu zarządzania projektem informatycznym. Zaprezentowano wiele przykładów zastosowania różnych metod wartościowania projektów informatycznych, a także szczegółowy opis ich wykorzystania. Ponadto, przedstawiono metody wartościowania ryzyka w projektach informatycznych i techniki inżynierii wymagań umożliwiające pozyskiwanie wymagań oraz zarządzanie nimi.

Książka przeznaczona jest dla studentów studiów informatycznych oraz innych kierunków o rozbudowanym programie informatyki ekonomicznej i informatyki w zarządzaniu. Informatycy, kierownicy projektów i analitycy-praktycy znajdą tutaj techniki i metody przydatne do analizy celowości i zarzadzania projektami informatycznymi w swoich organizacjach i instytucjach oraz do zarządzania służbą informatyczną.