W trosce o rozwój i bezpieczeństwo dziecka – aspekty społeczno-prawne
A jeśli pies ma śledzionę, to co? Jak dzieci przedszkolne uogólniają nowe informacje w obrębie kategorii istot żywych

Wyzwania systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Wyzwania systemu przeciwdziałania

Redakcja naukowa: Paweł Gołębiewski, Paweł Sitek

Wydawnictwo: Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

ISBN: 978-83-66552-42-5

Wydanie: 2021 r.

Autorzy książki w swoich pracach prowadzą rozważania, które opierają się nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale również na praktycznych aspektach związanych z funkcjonowaniem jako część systemu – w instytucjach obowiązanych, czy też jednostkach współpracujących. Poruszane przez nich kwestie związane są niejednokrotnie z nowymi pojawiającymi się elementami systemu, które wynikają z nowelizacji aktów prawnych, ale również przemian w gospodarce związanej na przykład z rozwojem fintechu i ryzyka, jakie mogą się pojawić. Stawiane w książce tezy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom biznesu, który z uwagi na możliwe delikty, poprzez procedury zgodnościowe, a także tworzenie stanowisk Compliance Officer, stara się dbać o wdrażanie niezbędnych zasad i ich bieżącego przestrzegania.

Praca stara się odpowiadać nie tylko na zasady już ustanowione. Refleksje zawarte w rozdziałach książki nawiązują do istotnych pytań w zakresie zasadnych do przeprowadzenia zmian w prawie, jak i zmian organizacyjnych w instytucjach obowiązanych, podnoszących poziom spójności systemu oraz jego kluczowych narzędzi, których zrozumienie przez współdziałanie zmniejszy podatność naszego systemu finansowego na wykorzystanie go do przestępczych celów. (Fragment wstępu)

Zamówienie można złożyć wysyłając wiadomość na adres e-mail: biblioteka@vizja.pl