Europa – bezpieczny kontynent?

Elementy statystyki matematycznej z przykładami

elementy_statystyki_matematycznej_small

Redakcja:Rumiana Górska, Przemysław Milczarski, Jarosław Podgórski

Wydawnictwo: VIZJA PRESS&IT

ISBN: 978-83-61086-73-4

Oprawa: Twarda

Wydanie: 2010 r.

Niniejszy podręcznik adresowany jest do studentów kierunków ekonomicznych oraz wszystkich tych, którzy dysponując już podstawowymi wiadomościami z zakresu statystki opisowej, pragną rozszerzyć swą wiedzę o zagadnienia statystyki matematycznej.

Autorzy podręcznika to doświadczeni wykładowcy wyższych uczelni. Krok po kroku, w przystępny sposób, wprowadzają Czytelnika w problematykę wnioskowania statystycznego, poczynając od elementarnych wiadomości z rachunku prawdopodobieństwa, poprzez pojęcie zmiennej losowej i jej rozkładu, aż po zagadnienia estymacji parametrów i weryfikacji hipotez statystycznych.

Uzupełnieniem podstawowego materiału teoretycznego są rozwiązane przy-kłady, wskazujące na praktyczne zastosowania metod wnioskowania statystycznego. Zamieszczone na końcu każdego rozdziału zadania do samodzielnego rozwiązania wraz z odpowiedziami ułatwią z pewnością przyswojenie omówionego materiału.