Europa – bezpieczny kontynent?
Mikroekonomia relacji czynników produkcji w rolnictwie. Ujęcie analityczne mechanizmów

Historia psychologii Orientacje szkoły kierunki rozwoju

historia_psychologii_small

Redakcja:Helmut E. Luck

Wydawnictwo: Vizja Press

ISBN: 978-83-610-8626-0

Wydanie: 2008 r.

"W niniejszym wprowadzeniu do historii psychologii głównym przedmiotem zainteresowania będą najważniejsze kierunki rozwoju psychologii. (...) Koncentruję się na przedstawieniu historii najważniejszych idei poprzez ukazanie ich wpływu na powstanie i rozwój kierunków oraz szkół psychologicznych, respektując - na ile jest to możliwe - porządek chronologiczny.(...) Widoczny w ostatnich latach wzrost zainteresowania historią psychologii wpłynął także na popularność tego opracowania: jego już trzecie wydanie należy do zestawu standardowych lektur na większości niemieckich uniwersytetów. W międzyczasie książka ta została opublikowana w języku włoskim".